Dlaczego zostałeś Fizjoterapeutą?

Fizjoterapeutą zostałem przede wszystkim dlatego, że sam kiedyś potrzebowałem pomocy tej grupy zawodowej. Mniej więcej w drugiej liceum zdiagnozowano u mnie chorobę Scheuermanna, co dla mnie w tym czasie było czymś tajemniczym i bardzo groźnym. Zacząłem chodzić na rehabilitację nie mając o niej za bardzo pojęcia. Coś mi jednak w niej nie pasowało cały czas tylko zabiegi fizykoterapeutyczne i nic więcej. Zastanawiałem się czy to tak właśnie powinno wyglądać dlatego sam zacząłem się tym interesować jak mogę sobie pomóc. W ten sposób postanowiłem, że sam zostanę fizjoterapeutą, który pomoże nie tylko sobie ale przede wszystkim innym ludziom.

Co jest Twoja ulubiona częścią fizjoterapii?

W fizjoterapii najbardziej lubię możliwość pogłębiania wiedzy o ludzkim ciele, o tym jak człowiek jest niezwykły i skomplikowany nie tylko pod względem budowy anatomicznej czy samej fizjologii, ale również psychosomatyki. Dzięki fizjoterapii poznaje mnóstwo fantastycznych ludzi, są to zarówno pacjenci jak fizjoterapeuci, z którymi często mam możliwość spotkać się na różnych szkoleniach gdzie możemy wymienić się doświadczeniami i poglądami na różne tematy.

Jaki osobisty cel w fizjoterapii stawiasz sobie na ten rok?

Kolejny rok to nic innego jak tylko dążenie do tego aby stawać się coraz lepszym fizjoterapeutą. Podglądanie lepszych od siebie uczenie się, szkolenia, konferencje, ciągły rozwój to mój główny cel nie tylko na ten rok.

 

Dlaczego praca w Tatrareh?

Praca w Tatrareh to idealne dla mnie miejsce. Koncepcja pracy, podejście do pacjentów oraz ludzkiego ciała i treningu to główny czynniki dla których podjąłem tu pracę. Nie tylko pozbywanie się dolegliwości bólowych pacjenta a przede wszystkim uświadamianie naszych podopiecznych dlaczego tak się stało, naszym celem jest aby pacjent wychodząc od nas nie tylko nie czuł bólu ale również był świadomym pacjentem, aby dowiedział się o sobie i swoim ciele jak najwięcej. Wybrałem Tatrareh również dlatego, że kładzie się tu ogromny nacisk nie tylko na pracę manualną na stole, ale równie istotne jak nie ważniejsze jest wprowadzenie zróżnicowanego ruchu, treningu, ćwiczeń. Bez tych elementów nie ma możliwości aby nasze ciało funkcjonowało prawidłowo.

 

Co robisz gdy nie jesteś w Tatrareh?

Po za fizjoterapią najbardziej uwielbiam spać i jeść dlatego jeżeli nie jestem w Tatrareh musze sporo ćwiczyć żeby móc bez karnie wykonywać te dwie ulubione czynności. Tak na poważnie lubię sporo ćwiczyć, kiedyś grałem tylko w piłkę nożna i wydawało mi się, że ruchowo wyglądam całkiem nieźle, jednak byłem w ogromnym błędzie. Mimo młodego wieku zacząłem mieć problemy z kręgosłupem częste bóle mięśni, skręcenia itp. Teraz kiedy piłka nożna jest tylko malutkim dodatkiem, a ruszać zacząłem się w bardzo różnorodny sposób czuję się znacznie lepiej. Zwiększyła się moja świadomość, a co za tym idzie moje ciało stało się znacznie zdrowsze i silniejsze. Po za treningami, cały czas się edukuję czytam książki związane z treningiem czy to fizjoterapią wyjeżdżam na szkolenia czy konferencje. Jeżeli chodzi o takicałkowity releks, uwielbiam książki fantastyczne oraz różnorakie seriale, ostatnio również postanowiłem spróbować morsowania i muszę powiedzieć, że się mi spodobało więc będę to kontynuował.

 

Co starasz się osiągnąć w swoim treningu?

Ja trening traktuję coś co ma mnie poprowadzić do tego abym czuł się dobrze, aby mnie nic nie bolało. Sylwetka jakieś specyficzne zadania ruchowe są dla mnie tylko dodatkiem, ruszam się po to aby być zdrowym aby utrzymać ciało w odpowiedniej kondycji fizycznej, dlatego wykorzystuje wiele form ruchu, kalistenika, gimnastyka, piłka nożna, trening funkcjonalny itp., Niemniej jednak ostatnio zacząłem zagłębiać się bardziej w trening naturalny, Animal flow i muszę powiedzieć, że naprawdę takie formy ruchu są świetne i dają mnóstwo radości.

Jednak wyznaczenie sobie jakiegoś celu w treningu jest istotnym elementem dlatego ja również taki cel na najbliższy czas sobie postawiłem. Chcę znacznie lepiej opanować wspieranie ciągiem, oraz nauczyć się stanie na rękach.

 

Opowiesz coś o swojej ścieżce rozwoju?

Ukończyłem studia magisterskie na Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu.

Jeżeli chodzi o kursy to:

 Biomechaniczna Ocena Funkcjonalna w treningu i fizjoterapii.

 Masaż Tkanek Głębokich

 Spiralna Stabilizacja

 Anatomy Trains in Structure & Function

 Igłoterapia Sucha w syndromie bólu mięśniowo – powięziowego

 Prime Physioblade IASTM

 Rehabilitative Ultrasound Imaging (RUSI) – anatomia sonograficzna i sonofeedback w codziennej pracy fizjoterapeuty

 Phase 1 of the National Certificate in Strenhth & Conditioning (NCSC)

 Thirst 4 Function – Zasady funkcjonalnej oceny i terapii ruchu

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

REJESTRACJA:

tel.:796 921 555