Dlaczego zostałaś fizjoterapeutką?

Odkąd skończyłam trenować brakowało mi pracy w gronie sportowców i osób aktywnych. Wtedy zaczęła kiełkować w mojej głowie myśl o fizjoterapii, która dałaby mi tą możliwość. Dodatkowo zawsze miałam dosyć badawcze i dociekliwe podejście do życia, a dzięki fizjoterapii mogę to kontynuować.

Co jest Twoją ulubioną częścią fizjoterapii? Co najbardziej lubisz w fizjoterapii?

Chyba każdy aspekt fizjoterapii jest ciekawy ale myślę że najbardziej lubię to, że daje mi możliwość ciągłej pracy wśród ludzi. A osoby te są zazwyczaj zmotywowani do pracy nad sobą, nad swoimi kontuzjami czy przygotowaniem, by do tych kontuzji nie dopuścić. Dodatkowo możliwość ciągłego rozwoju jest dla mnie bardzo ważna. Nie ważne ile szkoleń i kursów przejdziesz, ile książek przeczytasz, zawsze jest coś czego możesz się jeszcze nauczyć.

Jaki osobisty cel w fizjoterapeutka stawiasz sobie na ten rok?

Na początku chciałabym przejść kurs USG i częściej pracować z nim w gabinecie. Następnie planuję bardziej zagłębić się w temat jakim jest Integracja Strukturalna i praca z człowiekiem według jej koncepcji. Poza tym planuję udział w kilku konferencjach i kolejnych kursach. Ważne, żeby pamiętać, że w fizjoterapii nigdy nie można się zatrzymać i stwierdzić, że wiesz już wystarczająco dużo, więc to cel nie tylko w najbliższym roku.

 

Dlaczego pracujesz akurat w Tatrareh?

TR daje mi ogromną szansę rozwoju w kierunku, który sobie obrałam. Różnorodność pacjentów i podopiecznych oraz ich dolegliwości sprawia, że codziennie uczę się czegoś nowego i motywuje mnie do jeszcze cięższej pracy. Istotne jest też to, że mogę pracować sam na sam z pacjentem i nie goni mnie czas i kolejka przed drzwiami. Nie mogę też nie wspomnieć o ludziach pracujących w Centrum, którzy są bardzo pomocni i świetnie się dogadujemy. Dodatkowo panująca w TR atmosfera, która sprawia, że codziennie masz ochotę pracować, a gdy masz dzień wolny to chcesz jak najszybciej tam wrócić.

Co robisz gdy jesteś poza Tatrareh?

To zależy głównie od pory rokuJ Zimą cały wolny czas spędzam na stoku, gdzie jestem instruktorem narciarstwa i uczę się jeździć na snowboardzie. W innych porach staram się jak najwięcej podróżować i poznawać nowe dyscypliny sportowe. Ostatnio próbowałam swoich sił w surfingu i myślę, że jeśli tylko będę miała możliwość więcej potrenować, będzie to moja zajawka na lato. Dodatkowo to, że mieszkam na Podhalu daje mi możliwość spędzania wolnego czasu w górach, z czego często korzystam.  

Opowiesz coś o swojej  ścieżce rozwoju?

Jestem w trakcie studiów magisterskich na PPWSZ w Nowym Targu. Brałam udział w licznych konferencjach poświęconych fizjoterapii i medycynie sportowej. Najważniejszymi jak do tej pory kursami, które ukończyłam są dla mnie:

-Biomechaniczna Ocena Funkcjonalna,

-Dynamic Tape,

-Anatomy Trains Structure and Function, które jest jakby wprowadzeniem do Integracji Strukturalnej.

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

REJESTRACJA:

tel.:796 921 555