Dlaczego zostałaś fizjoterapeutką?

Postanowiłam zostać fizjoterapeutką w momencie, w którym spostrzegłam, że choroba i dysfunkcje zaczynają się dużo wcześniej niż moment pojawienia się bólu.  W gabinecie mam czas by poznać historię pacjentów, ich tryb życia, nawyki, a to tam kryje się najczęściej źródło dolegliwości, nie w miejscu występowania bólu. Zawód fizjoterapeuty jest fascynujący, gdyż wymaga wiedzy z wielu dziedzin medycyny i wykorzystywania różnorodnych narzędzi. To praca dla kreatywnych ludzi, którzy nie boją się wychodzić spoza schematy. Ja uwielbiam tworzyć, szukać, używać wyobraźni i intuicji, więc mogę się spełniać w fizjoterapii a dodatkowo służyć ludziom. Dla mnie jest to zawód idealny!

Co jest Twoja ulubiona częścią fizjoterapii?

Najpiękniejszą częścią mojego zawodu jest to, że zmienia na lepsze również mnie. Wszystko o czym mówię w gabinecie wprowadzam w życie. Odpowiedni ruch, zdrowa dieta, umiejętność odpoczynku to podstawowe elementy zachowania zdrowia. Chcę być w jak najlepszej formie by być autentyczna w tym co robię.

 

Jaki osobisty cel w fizjoterapii stawiasz sobie na ten rok?

Przede wszystkim dobrze zdać egzaminy na Akademii Osteopatii, w której nauka jest dla mnie kolejnym etapem rozwoju. Planuję również dalej rozwijać się w dziedzinie osteopatii, która pomaga w dolegliwościach kobiecych takich jak: endometrioza, powikłania po porodzie czy bolesne miesiączki. Choć ta dziedzina fizjoterapii rozwija się w Polsce dość prężnie ciągle jest za mało miejsc gdzie kobieta może otrzymać fachową pomoc. Kwestie te dotyczą wielu kobiet uprawiających sport , gdyż problemy w obrębie miednicy związane są z intensywnym wysiłkiem i wysokim poziomem stresu. Jak widać wszystko jest ze sobą powiązane.

 

Wspomniałaś o osteopatii, możesz coś więcej o niej opowiedzieć?

Osteopatia jest dziedziną medycyny, która w leczeniu bierze pod uwagę wszystkie układy człowieka. Prościej mówiąc osteopata pracuje z układem krwionośnym, nerwowym, wisceralnym (czyli z narządami wewnętrznymi), limfatycznym, kostnym i mięśniowym, a wszystkie te układy łączy w całość. Osteopatia wymaga wiele nauki i umiejętności, bierze pod uwagę również psychikę człowieka, szczególnie obciążenie stresem, które ma ogromny wpływ na cały organizm. Dostępność psychologa w Tatrareh pomaga mi w terapii i jest jedną z większych plusów pracy w tym miejscu.

 

Dlaczego praca w Tatrareh?

Podstawą sukcesu w terapii jest dla mnie współpraca z innymi specjalistami. Jak wspomniałam: w Tatrareh mogę oddać swoich pacjentów pod opiekę specjalistów z wielu uzupełniających się dziedzin: psychologa sportowego, eksperta od Integracji Strukturalnej, fachowców w dziedzinie regeneracji i treningu funkcjonalnego. Tworzymy zgrany zespół, do którego każdy wnosi swoje mocne strony i unikalne cechy, dzięki temu pacjent jest kompleksowo prowadzony, co znacznie zwiększa szanse na jego powrót do pełni sił.

 

Co robisz gdy nie jesteś w Tatrareh?

Przede wszystkim się uczę. Studia osteopatyczne wiążą się z ciągłą nauką. Ale oczywiście znajduję czas na to co lubię najbardziej czyli cieszenie się przyrodą. Uwielbiam chodzenie po górach, bieganie po dolinkach, a w zimie zamieniam buty biegowe na skitury. To pomaga mi odpocząć. Bycie blisko z naturą ułatwia mi zrozumieć jak dużo wspólnego mają ciało i przyroda. Obserwując ją znajduję odpowiedzi na pytania fizjologii czy anatomii. To fascynujące!

Dużo wysiłku wkładam też na budowanie zdrowych relacji z moimi najbliższymi, przyjaciółmi i dalszą grupą znajomych. Zdrowe relacje i zdrowe życie dają mi poczucie pełni.

 

Opowiesz coś o swojej ścieżce rozwoju?

Ukończyłam Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie, a aktualnie jestem na trzecim roku Akademii Osteopatii. Pomiędzy zajęciami ukończyłam liczne kursy i szkolenia:

 • Współczesne metody diagnozowania i leczenia tkanek miękkich

 • Kręgosłup - osteopatyczna diagnostyka i leczenie

 • Osteopatyczne podejście w przewlekłym bólu w endometriozie

 • Kurs stabilizacji centralnej

 • Kurs stabilizacji stawów kończyn

 • Kurs stabilizacji szyjnego odcinka kręgosłupa

 • Drenaż limfatyczny w kompleksowej rehabilitacji chorych z obrzękami

 • Kurs rozwijający koncepcji PNF

 • Kurs podstawowy koncepcji PNF

 • White Facebook Icon
 • White Instagram Icon

REJESTRACJA:

tel.:796 921 555